DIVINGSEQUENCE – Персональна виставка Притули Олександра

2 листопада у застосунку Baroque Gallery стартує цифрова персональна виставка українського художника та скульптора Притули Олександра. Сам додаток поєднує в собі мистецький виставковий простір із функціоналом доповненої реальності (AR) та маркетплейсу.

  • ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Будь-яка виставка розподіляється на зали, які художники тепер здатні наповнити не лише роботами на площині, але й тривимірними об’єктами. Останні оновлення надали можливість експонувати скульптурні твори, які значно розширюють потенціал художніх виставок загалом. Цими оновленнями і скористався автор, аби створити одну з перших потенційно скульптурних виставок у мобільному застосунку.

  • ПРО ВИСТАВКУ

DIVING SEQUENCE – це вже другий персональний проєкт Олександра, де цього разу була обрана саме цифрова платформа для підтримки розвитку нових медіа та цифрового арт простору. Провідною темою виставки є процес занурення у творчій світ митця. Ключову роль відіграє присутність глядача, який подорожує крізь зали все далі та глибше. Кожний зал розкриває певну тему або явище, переважно мовою скульптурних форм і охоплює чимало жанрів. Починаючи від сюрреалістичної фігуративної інсталяції, продовжуючи абстрактними формами і завершуючи поєднанням поп-арт графіки і скульптури.

Таким чином автор ділиться тим власним сакральним світом, в якому сам часто знаходить баланс і духовний відпочинок. Переважна більшість творів є саме діджитал об’єктами, які існують лише у віртуальних залах галереї. Проте, деякі зали присвячені відцифрованим реальним скульптурам, створених із кераміки. Також представлена графіка, яка втілена як в традиційних, так і комп’ютерних медіа.

Переважним напрямком у творчості митця є скульптура, але за останній період арсенал робіт був значно поповнений графічними творами та їх стилістичним поєднанням зі скульптурою. Головним аспектом робіт є широке різноманіття технік і матеріалів креативного виконання.

«Працюючи над проєктом Diving Sequence для Baroque Gallery, я щоразу намагався спіймати той особливий невловимий стан, коли ти відчуваєш, що живеш і створюєш в рівновазі. Цей стан для мене важливий, бо він вселяє впевненість в своїй роботі. А разом із тим з’являється бажання поділитись із глядачем тими творами, які щиро наповнені досвідом і увагою до деталей. Для мене це дуже відповідально, адже на персональній виставці вся увага спрямована тільки на тебе і твої висловлювання через арт об’єкти», – Олександр Притула про досвід втілення проєкту.

Створення виставки саме в додатку надало художнику змогу поєднати академічну освіту з новими технологіями та світовими тенденціями. А можливості формату роблять занурення доступним будь-яким глядачам, незалежно від їх місцезнаходження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *