В Україні запровадять американський досвід підтримки ветеранів війни

29 лютого у Києві відбулася міжнародна конференція «Створення дієвої ветеранської політики в Україні: використання міжнародного досвіду та розробка плану дій». Обговорили питання щодо соціального захисту, медичної допомоги, психологічної підтримки та економічної реінтеграції ветеранів війни та членів їх сімей.

Участь у роботі конференції взяли авторитетні представники Міністерства у справах ветеранів США, а також Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства оборони, Генштабу, Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального Прокурора, Офісу Президента України, народні депутати України. Із тематичними доповідями виступили такі відомі американські діячі як Прінс Тейлор – відомий захисник ветеранів, колишній військовий, автор багатьох програм з адаптації ветеранів, Бонні Керролл – президентка і засновниця TAPS, Андре Холліс – керівник Tiger International Advisors, екс-працівник Міноборони США, Натан Вайт-Вілсон – керівник Gallant Knights Private Security Services та інші.

«Подібні дискусії за участі визнаних іноземних експертів в Україні проводяться вперше», – наголошують організатори заходу. – «Ветеранська політика США вважається однією з найбільш розвинених та комплексних у світі. Наші ветеранські організації, особливо в останні роки, стикаються з новими викликами, тож сьогодні, як ніколи, існує гостра потреба у створенні спільної платформи для обговорення існуючих проблем та напрацювання відповідних рішень».

Учасники конференції виявилися одностайними у тому, що вивчення американського досвіду та розробка плану дій для його адаптації до українських умов стане важливим кроком вперед у реформуванні державної політики в сфері захисту ветеранів. Наступним етапом стане створення експертної робочої групи, яка адаптує найбільш вдалий міжнародний досвід ветеранської політики до українського контексту та оформить його у відповідний План дій.