Як митцям не вигоріти в перші місяці нового року

Ми всі потребуємо підтримки, постійно, в усіх сферах нашої діяльності. Всі ми відчуваємо втому, виснаження, відсутність натхнення, особистої мотивації, і часто в зимові місяці негатив усередині нас посилюється, а порожнеча розростається. Планувати щось важко, коли навколо війна, та ще гірше не жити, поки життя триває. Коли плани на рік сформовані, а мрії намріяні, настає час їх реалізовувати.

Команда Projector Mentorship Platform сформувала прості підказки про те, як не розгубити свої стимули, розпалюватися та досЯгати бажаного; Обіцяємо, що тут не буде «успішного успіху» та бездієвих порад (с).

1. Треба досягти мети, бо треба — досвід підказує, що це не працює. Дієвіше наповнювати мету сенсом. Важливо визначити та усвідоміти, чому вам буде добре від реалізації вашої мети, що вона вам дасть.

2. Дякуйте собі за те, що ви вже зробили — ймовірно, це головне правило, це антипод обезцінювання. Проганяємо від себе відчуття невдачі, нагадуємо собі про пророблену роботу, відмічаємо свої успіхи.

3. Не залишайтесь сам на сам із викликами. Це ще одне важливе правило. Просіть поради, жалійтесь, обговорюйте свій шлях до цілі зі друзями, колегами, рідними, партнерами. Взаємодія з іншими людьми допомагає знайти натхнення, отримати своєчасну підтримку, висловити переживання, не накопичуючи їх.

4. Горіть справою, а не вигорайте. Обов’язково (наголошуємо — обов’язково!) давайте собі час для відпочинку і відновлення. Це буде вашою довгостроковою інвестицією у досягнення поставленої цілі.

5. Коли щось іде не за планом, може варто тимчасово відпустити? Якщо не вийшло досягти бажаного зараз, то завжди можна повернутися до цього пізніше. Але вже тоді, коли буде відповідний час та ресурс. Це не означає, що ви кидаєете справу, чи що ви здаєтеся. Це означає, що ви берете перерву, аби знайти відповіді на якісь питання, переосмислити щось, пошукати нові ідеї, точки зору, здобути потрібний досвід.

Ставте і досягайте цілі з повагою та любов’ю до самих себе.

Також, якщо ви потребуєте підтримки та фахової допомоги зі викликами, що постають на шляху до вашої мети, ви можете пошукати для себе ментора на менторській сесії від Projector Mentorship Platform.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *