Блакитний період: навіщо малювати натюрморти?

Авторка: Марія Старікова
Перекладачка субтитрів: Інна Савченко
Джерело: «Блакитний період» (Netflix)

Минулого разу ми з вами визначалися: нам подобається малювати чи ні? Ми хочемо малювати чи ні? Ми хочемо заробляти гроші за допомогою малювання чи ні? І якщо відповідь на якесь зі цих питань «ТАК» – можемо рухатися далі. Немає значення, чи ви новачок, чи ви готуєтеся до вступу, чи бажаєте відвідувати курси, чи ви художник-фрілансер, чи ви у пошуку, чи ви вже давно малюєте, чи ви тут із цікавості – ваш рівень тут і зараз не мають значення. Зосередимося на ваших бажаннях і на ваших цілях відповідно. Хочете покращити свої навички? То зробімо це!

02. ГОТУЄМОСЯ ДО ВИПРОБОВУВАНЬ

Чи потрібно малювати натюрморти?

В Інтернеті повно досвідчених художників, які ніколи не переймались ними. По суті, художні навички можна покращити, навіть не малюючи натюрмортів. Однак це саме той метод, який може використовувати будь-хто, щоби швидко покращити свою техніку. Це ніби вивчити формулу, яку можна застосувати по-різному. Вона покращує вашу спостережливість і, крім того, у натюрмортах сяють ваші особистості. Порівнюючи різні роботи, стає помітно, що кожен художник має точку зору. Якщо дивитись достатньо пильно, її навіть можна трохи збагнути.

📌 ХУДОЖНЯ ПІДКАЗКА: коли малюєте форму, виміряйте олівцем розмір, кут і відстань між предметами. Закінчивши зі формами, додайте тіні. Важливий напрям світла. Далі малюйте візерунки, текстури і зображуйте кольори. Іноді люди надто близько нахиляються, коли малюють, тож відхиляйтеся або вставайте час від часу, щоби перевірити. Уважно дивіться на найближчі, найдальші, найсвітліші та найтемніші зони. Детально промальовуйте візерунки та обриси. Коли зображуєте вигини, висвітлюйте відтінки та лінії, щоби додати тривимірності.

У ваших скетчбуках і творчих альбомах також живе індивідуальність.

Ви можете влаштувати собі «завдання на канікули»: визначте оптимальну тривалість цього періоду (від двох тижнів до двох місяців), дотримуйтеся умов, і ваші навички неодмінно покращаться. 1️⃣ Використовуйте три і більше предметів для натюрморту та акварелей, але не більше п’яти годин на одну роботу. 2️⃣  Створіть художній альбом зі своїми творами: можете вкладати та малювати будь-що в ньому. 3️⃣  Ведіть фотощоденник у телефоні в будь-який спосіб. 4️⃣  Не забувайте про композицію. 5️⃣  Зробіть витвір мистецтва будь-якого розміру, зі будь-якого матеріалу: 2D, 3D, відео, комікс тощо.  6️⃣  Намагайтеся насолоджуватися процесом.

Якщо ви задаєтеся питаннями, то пояснюємо: грифель навмисно такий довгий. Можна намалювати різні зображення, тримаючи олівець по-різному. Також не всі знають, що після малювання буває сильне виснаження, можуть боліти спина, плечі, очі, та часом це не минає саме собою: потрібні відпочинок, вправи, медичні засоби (наприклад, краплі для очей). Коли художники скаржаться на втому, вони саме це і мають на увазі. Не сприймайте їх легковажно.

Ще один поширений міф серед людей, що не малюють: малювання – не магія, підвладна лише обраним. Коли ви вчитеся малювати, ваш мозок починає працювати на повну, деякі рухи стають автоматичними, знання засвоюються, і ваші навички так чи інакше покращуються зі практикою. Навчитися малювати можуть всі, хоча й не всі можуть стати видатними художниками. Для багатьох це не той вибір, який обирають.

Якщо ви бажаєте вступати на творчу спеціальність, то зосередьтеся на створенні робіт, щоби зібрати портфоліо. «Який у мене зараз рівень?» – годі аналізувати! Пишайтеся тим, що покращуєтеся з кожною спробою, пишайтеся своїм прогресом. Якщо плануєте вступати на творчу спеціальність і думаєте про додаткові курси, заняття, підготовчу школу – це може натаскати вас на складення іспиту (зокрема до певних закладів). Від спроби гірше не буде.

Є ще дещо.

«Мені дуже подобаються твої малюнки». Може здаватися, що це небагато. Що це просто слова, і художники, які вам подобаються, особливо ті, що вже мають певний рівень популярності, чують це постійно. Але це не так. Успіх буває суб’єктивний, і багато митців відчувають невпевненість у тому, що роблять, незадоволені своїми результатами, відчувають потребу у визнанні. А іноді художники цілком задоволені всім, чого вже здобули і що наразі мають, але це не означає, що їм не буде приємно почути ваш відгук.

Повірте: ми знаємо, що похвалити також вимагає ресурсу. Ви можете ставити вподобайки, репостити (якщо це дозволено), коментувати ті роботи і тих митців, які вам подобаються, які вас зацікавили. Хоча би час від часу. Хоча би деякі. Хоча би щось.

Це мало, але це багато. Підтримка потрібна всім. І вона потрібна всюди.

Підтримуйте українське.