Першу в світі художня галерея з картинами, створеними штучним інтелектом (ШІ), відкрили у Dead End Gallery (Амстердам). Вона представляє цифрові роботи та інтерактивні інсталяції ціною від 3 до 10 тисяч євро.
Для цього розробили спеціальне програмне забезпечення. Власник інституції Констант Брінкман зізнається, що картини при цьому досі не бездоганні: на багатьох роботах руки в людей мають шість пальців.
Водночас, він підкреслює, що вони є першою подібною галереєю, а «штучних художників» вважає важливими для розвитку мистецтва.
Тим часом, у Чиказькому університеті створили застосунок «Glaze», який допомагає художникам захистити свої роботи, опубліковані в Інтернеті. Мета — боротися зі штучним інтелектом.
Як це працює
На зображення накладається невидимий захисний шар, який захищатиме роботу. Він містить таку саму композицію в іншому стилі. Glaze «підказуватиме» користувачам потрібні зображення. Глядач не помітить цей шар, але він здатний заплутати ШІ. Через це платформи з генеративним ШІ не зможуть використовувати ці роботи художників.
У США троє художників уже подали колективний позов проти розробників генераторів зображень (Stability AI, Deviant Art і Midjourney), причина — можливе порушення законів про авторське право.