Художниця-амбідекстерка Оксана Фурса малює пудрою

Українська художниця-амбідекстерка Оксана Фурса працює двома руками. Мисткиня розробила унікальну авторську техніку живопису зі використанням мілко-дисперсної порцелянової пудри; вона додається до масляних, акрилових та емалевих сумішей фарби, надаючи їм додаткові якості:

  • підвищену рельєфність;
  • глибинність та світіння кольору;
  • стійкість до зовнішнього пошкодження, сонячного світла, розтріскування, старіння.

Основу для техніки, художниця взяла зі старовинних рецептів ХІІ століття розпису фресок Софії Київської.

Ще одна художня інновація Оксани Фурси — додавання рідкого суспільного золота, бронзи та срібла в суміші емалі та акрилу. Цей єфект робить картини вишуканими, дозволяючи кожному окремому кольору проявитися в неочікуваних ефектах і відтінках.

ЩО ПЕРЕДУВАЛО ВІДКРИТТЯМ?

Ще в дитинстві художниця захоплювалася хімією, а сьогодні Оксана Фурса продовжує працювати над удосконаленням авторського стилю в живописі. Для цього вона використовуює фарби, створені власноруч із застосуванням натуральних природніх матеріалів, глини, порцеляни, смоли та мінералів.

У 2017 році мисткиня отримала почесне звання Заслуженої художниці України. Її роботи знаходяться у національних фондах України, демонструються на персональних виставках та у музеях: Національний музей Тараса Шевченка, Музей історії Києва, Національний художній музей, Галереї сучасного мистецтва та приватні колекції. Наразі Оксана Фурса живе та працює у Києві.

5 липня 2022 року Національний музей Тараса Шевченка відкрив першу від початку повномасштабної війни з росією виставку Оксани Фурса «КРИЛА» у Києві.