Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку перейменував картину французького імпресіоніста Едґара Деґа «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українському вбранні».
♦️ У 1899 році Деґа створив серію композицій, присвячених танцівницям в українському народному вбранні. Попри численні докази, що героїні на картинах відображають українську культуру, до повномасштабного вторгнення їх називали «російськими танцівницями».
Художника Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, музей Метрополітен визнав українським, а не російським. Під описом до його картини «Червоний захід на Дніпрі» додали згадку про те, що російські окупанти знищили музей художника в Маріуполі.
Амстердамський музей Stedelijk змінив у описах робіт та на сторінках вебсайтів інформацію про художника-абстракціоніста Казимира Малевича і визнав його українським художником, а не російським.
♦️ Митець народився в Києві у 1879 році, коли місто входило до складу російської імперії, через що його помилково вважали російським художником.
Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Івана Айвазовського та Іллю Рєпіна українськими художниками. Раніше на сайті інституції художників позначали як росіян. Тепер у підписі до портрета письменника Всеволода Гаршина значиться, що це робота українця Іллі Рєпіна. В описі роботи Івана Айвазовського «Корабель у місячному світлі» зазначається, що художник є українцем.
♦️ Рєпін народився у Чугуєві (Харківщина), а Айвазовський – у вірменській родині у місті Феодосія.
Також у музеї Мауріца Корнеліса Ешера та музеї Абрагама Бредіуса в Нідерландах зʼявились аудіогіди українською мовою. Загалом у межах проєкту запрацювало вже 56 українських аудіогідів у 36 країнах. Серед інституцій – паризький Лувр, швейцарський музей Kunstmuseum та в римському Пантеоні.